הרחבת דירות – בניית ממ"דים בבית משותף קיים

בדיון שהתקיים בפני המפקחת על רישום המקרקעין עלו הסוגיות הבאות:
האם עומד לבעלי זכויות בדירות – יוזמי הבנייה הרוב הדרוש לבניית ממ"דים בדירותיהם? האם הם רשאים לבנות את הממ"דים חרף התנגדויות בעלי זכויות אחרים?
המפקחת פסקה: הזכות להרחיב דירה אגב מימוש זכויות בניה לצורך בניית ממ"ד מצריכה הסכמת שיעור של בעלי זכויות בשיעור של 60% מהדירות (סעיף 71ב(א) לחוק המקרקעין). לבעל זכות קניינית אין את החירות להתנגד לכל מיזם של בעל זכויות אחר באופן סתמי ובלתי מנומק. יחד עם זאת, על המבקשים, שהם במיעוט, להוכיח שההתנגדות הינה סתמית וקנטרנית.
המתנגדים הבהירו שהם מתנגדים למיקום המתוכנן של הממ"דים העלול לכלות את השטח המשותף, אך יסכימו למיקום אחר. המפקחת פסקה כי זו אינה התנגדות קנטרנית וסתמית והוציאה צו מניעה לבניית הממ"דים.
(חי') 240-8-17

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s